2018 10 25 Ďáblická Bludička

26.10. Výsledky a zhodnocení.

Budiž pochválen početný  klan bludičský, jenž s plánkem barevným vyrazil ku háji ďáblickému a nezalekl se nástrah jemu postavených.
Umě i svižně si se všemi kontrolami nejlépe poradil Ferda Polášek, jemuž do 1 hodiny na trati zbývalo pouhých 10 sekund.  Přes hodinu se pak za ním přehoupli druhý Tomáš Jíra před třetím Pavlem Kurzem.
Z dam se pak nejlepší běhnou stala Dana Rypáčková, jenž velice spěchala za svými samohlídajícímise dětmi a tudiž byla omluvena ze slavnostního ceremoniálu. Druhá dáma doběhla Pavlína Pecoldová před Helenou Kratochvílovou.
Všechny kontroly (20ks) orazilo úctyhodných 32 bludičů a bludiček. Někteří se snažili razit i kontroly, které nebyly v mapě a ani smajlík jim nepomohl.
Překvapením byl bludič Junior Ondra z rodu Feixů, jenž se naučil a zarecitoval celé 20 slové jméno Pabla Picasa (naučil se ho cestou autem na Bludičku).
Poděkování patří Evičce za pomoc ve výpočetním centru a sběračům Honzovi a jeho rodince.

Nočníkům zdar !

Seskočil z rudé skály a vyrazil si dech

 

25.10.:
Startovka uzavřena, mapy vytištěny. Případné další zájemce nevyhodím, ale musí si počkat buď na konec, až budu vědět, že někdo nepřišel, nebo si vzít použitou mapu od dokončivšího běžce. 
Mapa bude oboutstranná:
Mapa 1 (první strana): povinné pořadí sběru kontrol 1 až 11
Mapa 2 (druhá strana): volné pořadí sběru kontrol (free order) 12-20
Až po sběru prvních 11 kontrol je možno sbírat kontroly z mapy 2 (kontroly 12-20)
Na kontrole 11 může být průkaz kontrolován pořadatelem.
Na mapě 2 vás čeká malé překvapení 🙂
Pozvánka:
Ďáblická Bludička (čtvrtek, 25.10.2018 – 15.nočník)

Zveme všechny příznivce kubismu, aby nočním orientačním během Ďáblickým hájem oslavili  139. narozeniny významného malíře Pabla Picassa (jeho celé jméno je: Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso). Nutno podotknout, že jeho dílo bylo ve svých počátcích značně ovlivněno setkáním s Járou Cimrmanem v Pařížské kavárně Le Jardin Du Petit Palais.
Zde, pod vlivem francouzského vína, Jára vysvětloval Picassovi dokonalost kruhu a principů nekonečna. Když mu Cimrman na stůl načrtl jeho návrh pro symbol nekonečna ve formě ležaté osmičky (dvě nuly naležato připomínající ve Francii tehdy často používaný symbol pro WC :  OO), Pablo znechucen opustil Járu i kavárnu a navždy zanevřel na vše kulaté. Napříště se již vždy věnoval jen hranatým tvarům.  Tedy s vyjímkou svých početných partnerek.
S Cimrmanem se Pablo sešel ještě jednou v roce 1923. Krátce poté, co se Jára vrátil z poznávací cesty po Sovětském Svazu, která byla zaznaménána v jeho pamětech: “O zemi, kde jedno slovo včera, znamená být u polárního kruhu zítra”. V třicátých letech si pak Cimrmanovo heslo vypůjčil a přiohnul novinář Julka Fučík. Budiž mu omluvou, že se se v něm později, když byl uvězněn v nacistickém vězení, hnulo svědomí a slavnou Reportáž psanou na oprátce věnoval právě Járovi. Bohužel moták, který byl již příliš dlouhý, a na kterém bylo na konci napsáno: “…lidé bděte! věnováno mému přiteli Járu Cimrmanovi”, musel být roztrhnut na dvě části, neb se již nevešel do trubičky od kubánského doutníku. Druhou část motáku se již bohužel nepodařilo odeslat, neb Fučík měl nárok pouze na jeden doutník za den. Škoda.
Cimrman po své zkušenosti v Sovětském Svazu varoval Picassa před nebezpečím komunizmu a barvitě mu vylíčil vše, co v daleké zemi viděl a zažil. Picasso, po předchozí zkušenosti s Cimrmanovými kruhy a nekonečny, Járovi nevěřil ani slovo, a záhy po jejich schůzce vstoupil do komunistické strany Francie. Zde aktivně působil až do konce svého života. Škoda.

Drobnou poznámkou na závěr je již jen fakt, že českoslovenští komunističtí poslanci v roce 1948 využili narozenin Pabla Picassa, a na jeho počest schválili 25.října zákon 247/1948 Sb. O táborech nucené práce. Díky tomu tak získali možnost kohokoliv posílat do komunistických pracovních táborů bez soudního řízení. Škoda.

O CO JDE:
Během či chůzí se můžete pobavit blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.

KDY: ve čtvrtek 25.10.2018, start otevřen od 18:00 do 19:30

KDE: restaurace Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu). Restaurace se nachází na rozhraní ulic Ořechová a Ďáblická: GPS: [50°8’4.707″N, 14°28’39.846″E].

Odkaz na mapu: ZDE

 JAK se tam dostat ?: Dostanete se tam bud pěšky od metra Ladví (1,5km), nebo Střížkov (1km), tramvají (4, 10) nebo autobusy č. 103,136,345,348,368.

CO TAM ? : Kromě oslavy kubismu, restaurace Na Mělnické čepuje Gambrinus 10, a Plzeň 12. Je zde i bohatý výběr minutek za slušnou cenu, tak ne, abyste se naprali předem.

CO S SEBOU ? : S sebou si vemte: čelovku, svítilnu či kahan, buzolu či kompas, tužku (ta se taky šikne), hodinky či chronometr, oblečení a ozutí dle počasí, drobné na pivo a startovné (30,-). Mapa (formát A4) nebude vodovzdorně upravena, a proto si vemte futrálek.

Vemte si pevné nohavice! Ostružíní je v Ďábličáku výživné.

 Pravidla :

Budou ještě upřesněna na startu a pár dní předem zde – sledujte web.

Po příchodu do restaurace si nejdříve vyberte volný startovní čas na připraveném formuláři (odstup 1 minuta), napište své ctěné jméno, a zapamatujte startovní číslo a startovní čas.

Poté se zaregistrujte (hlašte příjmení jméno a startovní číslo) a zaplaťte startovné.

Dostanete průkazku se startovním číslem do které vyplňte jméno a startovní čas.

Minutu před startem buďte u časomíry s připravenou průkazkou ke kontrole.

Ražení voskovkou, která je na stuze poblíž reflexní tyčky. Případní oblepovači, lepte izolepu jen z jedné strany (té druhé bez chlívečků samozřejmě …).

Hodnocení : Není časový limit, ale tombola a vyhlášení bude v cca 21:30. Rozhoduje počet kontrol a při shodě pak čas.

Vyhlášení : v cca 21:30; bude i tombola s následnou oslavou Délka trasy : těžko říct, ale asi okolo 8 km, letos není časový limit, ale po 22:30 si to měříte sami 🙂

Přihlášky : přes google formulář: LINK (jednoduše připište jméno příjmení a email), nebo nouzově na email hyneku(uzenáč)seznam.cz do 23.10.2018 23:30 SEC, nebo do naplnění limitu bludičů. Poté jen po individuální domluvě a s dárky pro pořadatele. Těm, co přihlášku nepošlou hrozí, že buď dostanou použitou mapu od doběhnuvšího bloudila, nebo se na ně budu zlobit (případně obojí). Každopádně maximální počet účastníků je 60, hlašte se včas. Pro ty (ta děvčata), kteří (která) se strachují o svou počestnost, je dovoleno vyraziti i ve dvou.

Seznam přihlášených: ZDE

Za organizační team Hynek (602 114 407)