2021 10 12 Ďáblická Bludička a OBSONKK

Zhodnocení:
 
34 bludičů a bludiček se snažilo v proměnlivém počasí Ďáblického háje upřesnit odpověď na otázku života vesmíru a vůbec.
6 nejodvážnějších hledalo po paměti bez mapy pěnivé občerstvení v lesoparku
 
– do 7 večer lilo jako z konve
– někteří (jako například OH) záměrně startovali největšímu dešti v ústrety, aby na rozmočeném průkazu mohli manipulovat s počtem údajně sebraných kontrol (a ještě se k tomu drze přiznává)
– většina bloudících zvládla všechny kontroly lesklé i poblikávající navzdory větvi po dešti kleslé, paprsku stínící a mírně posunuté kontrole č.16 (omluva)
– nejrychlejším ďáblickým bludičem za rok 2021 se stává Ondra Střelba a bludičkou pak Helča Kratochvílová
 
– start 3. závodu 30.ročníku OBSONKK začal Pangalaktickým megacloumákem a pokračoval 38 Bráníky postupně vydanými na 3 mapách
– po vypití první mapy a vydání druhé se z lesa ozýval zpěv Míru (údajně Chlebák Žitný)
– před vydáním 3. mapy se v hospodě předčasně zjevil nevídaný úkaz: zmrzlý Obuch 
– rozjařený a hladový Chlebák se v hospodě dožadoval hotovky, ale dostal jen smažák bez přílohy s varovnou vidličkou
– drama závěru lahváče, kdy Pakuo a Borek svírali v rukách 8 zátek vyřešil Borek. Lví silou se zamyslel nad mapou a po aplikaci Pauliho vylučovacího principu vyběhl do chladné noci pro poslední kuželku
 
 
– díky Evičce za pomoc na startu, Honzovi za zapůjčení svítivých programovatelných bludiček, Tretře Praha za zapůjčení mapy a Ivaně za středeční sběr kontrol
 
Výsledky Bludiči/ky (v případě nejasností/oprav, ozvěte se)
 
Ztráty a nálezy (triko CANDY, brýle)
 
 
 
Pozvánka:
 
Ďáblická Bludička (úterý, 12.října 2021 – 17.nočník)
 

V úvodu své knihy History and Memory si Jára Cimrman položil otázku: Jakou funkci má historická událost? A hned si také odpověděl: Dvojí. Za prvé: událost ovlivňuje chod dějin. Za druhé: událost se stává dějepisným učivem.
Proto jsme se rozhodli, že význačné sté výročí od Cimrmanova podání patentu dvojdílných dámských plavek na úřadu v Paříží (ten byl posléze rozmentán při demonstraci Cimrmanova vynálezu dynamitu) upravíme na lehce zapamatovatelné datum tak, aby v budoucnu nedocházelo k statisícům dětských traumat, rodinných tragédii, zákazů vycházení, tělesných trestů, disciplinárních řízení s učiteli či snad i sebevražd školních inspektorů.
Tímto datem jest 10.9.2021. Všímněte si jasných dvou číselných posloupností: 10-9 a k tomu (o deset více) 20-21. Pokud obě čísla v takto upraveném vzorci odečteme a sečteme dostaneme 10-9+20+21=42, což jak jistě všichni víte, je odpověď na otázku “života, vesmíru a vůbec”, kterou si musel nejvýkonnější počítač světa “Hlubina myšlení” promýšlet necelých 10 miliónu let. Bohužel dle našich výpočtů je i toto číslo nepřesné. Z tohoto důvodu jsme se právě v tento den slavnostně zavázali, že odpověď zpřesníme a doplníme o několik desetinných míst. O výsledku vás budeme samozřejmě neprodleně informovat. Pokud byste se chtěli podílet na matrici algoritmu, doražte v úterý 12.10. 2021 do Ďáblického háje. 

O CO JDE:
Během či chůzí se můžete pobavit blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.
 

KDY: v úterý 12.10.2021, start otevřen od 18:00 do 19:30

KDE: restaurace Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu). Restaurace se nachází na rozhraní ulic Ořechová a Ďáblická: GPS: [50°8’4.707″N, 14°28’39.846″E].

Odkaz na mapu: ZDE

 JAK se tam dostat ?: Dostanete se tam bud pěšky od metra Ladví (1,5km), nebo Střížkov (1km), tramvají (10) nebo autobusy (103, 183, 368, 369, 368, 348).

CO TAM ? : Kromě hledání odpovědi na otázku života vesmíru a vůbec, restaurace Na Mělnické čepuje Gambrinus 10, a Plzeň 12. Je zde i bohatý výběr minutek, tak ne, abyste se naprali předem.

CO S SEBOU ? : S sebou si vemte: čelovku, svítilnu či kahan, buzolu či kompas, tužku (ta se taky šikne), oblečení a ozutí dle počasí, drobné na pivo. Mapa (formát A4) nebude vodovzdorně upravena, a proto si vemte futrálek.

Startovné: 0,- nebo dobrovolné (víc než 20,- mi nedávejte, nechci se dostat mezi tu bohatou pakáž)

Vemte si pevné nohavice! Ostružíní je v Ďábličáku výživné.

Pravidla :
Budou ještě upřesněna na startu a pár dní předem zde – sledujte web.
Je možné, že po volbách dojde k zpřísnění a z hospody nás vykopnou.

Po příchodu do restaurace si NEJDŘÍVE vyberte na připraveném formuláři (na kulečníkovém stole) volné startovní číslo se startovním časem (odstup 1 minuta).  Do formuláře připište své ctěné jméno, a zapamatujte si startovní číslo a startovní čas.

Poté se vedle v místnosti zaregistrujte (hlašte příjmení jméno a startovní číslo).

Dostanete průkazku se startovním číslem do které vyplňte jméno a startovní čas.

Minutu před startem buďte u časomíry s připravenou průkazkou ke kontrole.

Startujte se se sami (přepokládáme fair play) a v okamžiku startu (čas na průkazu) si berte i mapu (né předem).

Ražení voskovkou, která je na stuze poblíž reflexní tyčky. Případní oblepovači, lepte izolepu jen z jedné strany (té druhé bez chlívečků samozřejmě …).

Po doběhu si sami sami napište doběhový čas do průkazu (dle časomíry na stole) a průkaz odevzdejte.

Hodnocení : Není časový limit. Rozhoduje počet kontrol a při shodě pak čas.

Vyhlášení : kvůli breberkám nebude 😪

Délka trasy : těžko říct, ale asi okolo 8 km, letos není časový limit, ale po 22:30 si to měříte sami 🙂

Přihlášky : přes google formulář: LINK (jednoduše připište jméno příjmení a email), nebo nouzově na email hyneku(uzenáč)seznam.cz do 10.10.2021 23:30 SEC, nebo do naplnění limitu bludičů. Poté jen po individuální domluvě a s dárky pro pořadatele. Těm, co přihlášku nepošlou hrozí, že buď dostanou použitou mapu od doběhnuvšího bloudila, nebo se na ně budu zlobit (případně obojí). Každopádně maximální počet účastníků je 60, hlašte se včas. Pro ty (ta děvčata), kteří (která) se strachují o svou počestnost, je dovoleno vyraziti i ve dvou.

Seznam přihlášených: ZDE

Za organizační team Hynek (602 114 407)