2014 10 29 Ďáblická Bludička

Výsledky 2014

Fotky

Děkujeme bludičům za patřičně intenzivní oslavu VLKSM. Skrvrnkou však zůstává vaše ostudná neznalost dějin SSSR. Zejména pak samotné zkratky předmětu včerejšího výročí. Abych se za vás poučil a vyvedl vás z tohoto krizového vývoje, slibuji, že příští oslavy budou tématicky podobně laděny.

Za organizátory ve složení Bára, Hanka, 2x Honza

Seskočil z rudé skály a vyrazil si dech

P.S. Povšimněte si, že někteří tuzemští lékaří začínaji Ďáblickou Bludičku předepisovat jako léčivo bez rizika vzniku nebezpečných závislostí (tedy pouze je-li aplikována jednou za den, večer, a před jídlem). Možná, že by ji mohli začít proplácet i některé zdravotní pojišťovny 🙂
Recept zde

 

Nalezeno po závodě (majitelé ozvěte se):

– modré funkční triko
– prstové černé rukavice

Pozvánka:

Ďáblická Bludička (středa, 29.10.2014 – 11.nočník)

Zveme všechny příznivce nočních taškařic, aby ve středu 29. října nočním proběhem v severní části Prahy oslavili založení významné mládežnické organizace inspirované naším géniem Járou Cimrmanem.

Podobně jako u sportovně-humanistické organizace SUP (sport, umění, peří), se Jára Cimrman snažil založit spolek pro práci s mládeží. Opět vložil do zkratky známého živočicha, tak aby se to v žákovských knížkách v budoucnu hemžilo jen jedničkami. Jinými slovy, aby zkratka byla snadno zapamatovatelná. Jistě již všichni tušíte, že se jedná o VLKSM.
Původně chtěl Jára ponechat pouze stručná dvě písmena SM (Svaz mládeže), ale pak se rozhodl zakomponovat do názvu i svoji teorii o zdravé dravosti mládeže, kterou popsal ve své knize: “Výchovou ve smečkách k lepším zítřkům”.
Originál rukopisu se ale nešťastnou shodou okolností dostal do rukou mladého bolševíčka Valeriana Alexandroviče Zorina, který ji za láhev vodky koupil od Jaroslava Haška, toho času velitele rudých brigád v Ufě. Cimrman totiž pověřil Haška, aby v prostředí občanské války ověřil správnost svojich úvah o kolektivní výchově a pujčil mu svoje stěžejní literárně-výchovné dílo. Zorin si na rozdíl od povrchního Haška, dokument pečlivě pročetl a společně Naďou Krupskou předložili vůdci ruské revoluce Leninovi návrh na koncepci výchovy bolševické mládeže.
Komunističní ideologové však z Cimrmanových tezí aplikovali pouze pasáže o hygieně hlavy (v literatuře citováno jako “brain washing”). Ostatní části o harmonickém rozvoji pubescentů v inspirativním a tvůrčím kolektivu však záměrně ignorovali a 29.10.1918 založili tzv. Komsomol.
Škoda.

 

Vítejte na 11. nočníku v Ládví !

Opět se můžete pobavit blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.

 KDY: vw středu 29.10.2014, start otevřen od 18:00 do 19:30

 KDE: restaurace Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu). Restaurace se nachází na rozhraní ulic Ořechová a Ďáblická: GPS: [50°8’4.707″N, 14°28’39.846″E].

Odkaz na mapu: ZDE

 JAK se tam dostat ?: Dostanete se tam bud pěšky od metra Ladví (1,5km), nebo Střížkov (1km), tramvají (4, 10) nebo autobusy č. 103,136,345,348,368.

CO TAM ? : Kromě oslavy VLKSM a bloudění hájem, restaurace Na Mělnické čepuje Gambrinus 10, a Plzeň 12. Je zde i bohatý výběr minutek za slušnou cenu, tak ne, abyste se naprali předem.

CO S SEBOU ? : S sebou si vemte: čelovku, svítilnu či kahan, buzolu či kompas (letos se budou obzvláště hodit !), tužku (ta se taky šikne), hodinky či chronometr, oblečení a ozutí dle počasí, drobné na pivo a startovné (30,-). Mapa (formát A4) nebude vodovzdorně upravena, a proto si vemte futrálek.

Vemte si pevné nohavice! Ostružíní je v Ďábličáku výživné.

 Pravidla :

Budou upřesněna na startu. Letos možná opět se speciálními mikroprocesovými bludičkami z velmi precizní dílny Honzy Řezáče! Startuje se sólo, jak kdo přijde (odstup cca 1 min).

 Kontroly : reflexní tyčky, světelné bludičky, voskovky (průkazku olepujte izolepou jen z jedné strany! )

 Vyhlášení : krátce po doběhnutí posledního v limitu (cca 21:15); možná bude i tombola s následnou oslavou

 Délka trasy : těžko říct, ale asi okolo 6 km

Přihlášky : přes google dokument: LINK (jednoduše připište jméno příjmení a email), nebo nouzově na email hyneku(uzenáč)seznam.cz do 27.10.2014 23:30 SEC, nebo do naplnění limitu bludičů. Poté jen po individuální domluvě a s dárky pro pořadatele. Těm, co přihlášku nepošlou hrozí, že buď dostanou použitou mapu od doběhnuvšího bloudila, nebo se na ně budu zlobit (případně obojí). Každopádně maximální počet účastníků je 60, hlašte se včas. Pro ty (ta děvčata), kteří (která) se strachují o svou počestnost, je dovoleno vyraziti i ve dvou.

Za organizační team Hynek (602 114 407) a Honza