2013 11 04 Ďáblická Bludička

Protokol a výsledky Ďáblické Bludičky 2013.

Na start se postavilo 79 odvážných bludičů a všichni po doběhu vzlykali radostí. Někteří i hýkali.
Tím, že jsme letos nenastavili časový limit, všechny nalezitelné kontroly orazilo rekordní množství hledačů (52). K našemu zklamání však nenalezitelnou kontrolu S4 (nebyla v mapě, nesvítila a neměla reflexní tyčku) nenašel nikdo. Je třeba se nad příčinou tohoto vašeho neúspěchu řadně zamyslet a proto vám do příštího ročníku doporučujeme zařadit tréninkový plán biotronických dohledávek.

Vítězem ďáblické bojovky se stal místní rychlík Ó-Pérák před Pavlem Kurzem a Petrem Šimkem. Nejvýše na dívčí bedně stanula Janča Sajdlová (celkově 4.) před Bárou Gregorovou a Šárkou Hnilicovou.

Pole borců a borkyň se všemi kontrolami uzavřel Jéňa Šváb, který navíc nejrychleji věděl odpověď na kontrolní otázku “kolik je přesně Plancko-Cimrmanova konstanta” a tím vyhrál sponzorský rum.

Velký dík patří:
– Honzovi Řezáčovi za precizní konstrukci světelných bludiček, které jistě na Bludičce či jiných akcích ještě využijeme (příště ovšem z čerstvými akumulátory 🙂 ).
– bezchybnému a preciznímu výpočetnímu středisku, které řídila sehraná dvojka Hanka s Honzou

Také díky všem, co obohatili tombolu sponzorskými dary.

Nalezeno po závodě (majitelé ozvěte se):

– brýle číré s dioptrickou nálepkou
– moira s dlouhým rukávem
– červená bundička

VÝSLEDKY 

FOTKY

 

 

Pozvánka:

Ďáblická Bludička (pondělí, 4.11.2013 – 10.nočník)

Zveme všechny příznivce nočních taškařic, aby v pondělí 4. listopadu nočním proběhem v severní části Prahy oslavili vyznačného světového fyzika Maxe Plancka a jeho přítele Járu Cimrmana.

Oba géniuse spojuje pohnutý osud ovlivněný jejich nezodpovědnými učiteli.
Cimrmanův učitel Jedlička: houslista třetího nálevu, připravil svět o druhého Paganiniho tím, že v deváté (osudové) lekci vysvětlil Járovi, že to, co dosud hrál před kobylkou, musí hrát za kobylkou.
Max Planck měl také jako Jára, kromě nadání pro fyziku, i velmi kladný vztah k hudbě. Hrál v kostele na varhany a doma na klavír, působil ve školním pěveckém sboru a sám skládal písně a zdařilé skladby. Když se jako šestnáctiletý maturant Maximiliánského gymnázia v Mnichově rozhodoval, co bude po maturitě studovat, obrátil se s radou na svého učitele na Hudební akademii. Naštěstí pro fyziku a naneštěstí pro hudební svět od něj dostal mrazivou odpověď: „Když se vůbec ptáte, tak jděte raději studovat něco jiného!“

Oba borci se tedy mohli vrhnout na vyzařování absolutně černých těles, kvantovou mechaniku a slavnou Plancko-Cimrmanovu konstantu, kterou oba společně odvodili na univerzitě v Heidelbergu. Tam si Jára odskočil z Tater po vynalezení univerzální balící techniky TetraPak.

Zajímavá je historie ohledně označení této konstanty. Zatímco velkorysý Albert Einstein přenechal písmeno symbolizující rychlosti světla Cimrmanovi: c = 300 000km/s (Albert si asi sám dobře uvědomoval, že jeho měření na rozdíl od Járy byla značně nepřesná až zkreslená), jiná situace nastala po společném objevu s Maxem. Oba vědci, nerozluční přátelé, se dohodli na označení konstanty písmenem nepřipomínající nikoho z obou objevitelů. Konstantu pojmenovali po městě Heidelberg: h = 6,6.10-34 J.s, kde slavný objev oba učinili. Bohužel později v dobách protislovansky zaměřených si německá šovistická společnost, spojenec Rakouska Uherska, nemohla dovolit ponechat u názvu slavné konstanty jméno slavného českého vědce. I přes mnoho protestů samotného Maxe Plancka, který dokonce v roce 1915 na podporu Járy držel kvantovou hladovku, došlo k tragickému výmazu Cimrmana z názvu Plancko-Cimrmanovi konstanty.
Škoda.

 

Vítejte na 10. nočníku v Ládví !

Opět se můžete pobavit blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.

 KDY: v pondělí 4.11.2013, start otevřen od 18:00 do 19:30

 KDE: restaurace Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu). Restaurace se nachází na rozhraní ulic Ořechová a Ďáblická: GPS: [50°8’4.707″N, 14°28’39.846″E].

Odkaz na mapu: ZDE

 JAK se tam dostat ?: Dostanete se tam bud pěšky od metra Ladví (1,5km), nebo Střížkov (1km), tramvají (4, 10) nebo autobusy č. 103,136,345,348,368.

CO TAM ? : Kromě oslavy Plancko-Cimrmanovy konstanty a bloudění hájem, restaurace Na Mělnické čepuje Gambrinus 10, a Plzeň 12. Je zde i bohatý výběr minutek za slušnou cenu, tak ne, abyste se naprali předem.

CO S SEBOU ? : S sebou si vemte: čelovku, svítilnu či kahan, buzolu či kompas (letos se budou obzvláště hodit !), tužku (ta se taky šikne), hodinky či chronometr, oblečení a ozutí dle počasí, drobné na pivo a startovné (30,-). Mapa (formát A4) nebude vodovzdorně upravena, a proto si vemte futrálek.

Vemte si pevné nohavice! Ostružíní je v Ďábličáku výživné.

 Pravidla :

Budou upřesněna na startu. Letos se speciálními mikroprocesovými bludičkami z velmi precizní dílny Honzy Řezáče – těšte se! Startuje se sólo, jak kdo přijde (odstup cca 1 min).

 Kontroly : reflexní tyčky, světelné bludičky, voskovky (průkazku olepujte izolepou jen z jedné strany! )

 Vyhlášení : krátce po doběhnutí posledního v limitu (cca 21:15); možná bude i tombola s následnou oslavou

 Délka trasy : těžko říct, ale asi okolo 6 km

Přihlášky : přes google dokument: LINK (jednoduše připište jméno příjmení a email), nebo nouzově na email hyneku(uzenáč)seznam.cz do 1.11.2013 23:30 SEC, nebo do naplnění limitu bludičů. Poté jen po individuální domluvě a s dárky pro pořadatele. Těm, co přihlášku nepošlou hrozí, že buď dostanou použitou mapu od doběhnuvšího bloudila, nebo se na ně budu zlobit (případně obojí). Každopádně maximální počet účastníků je 60, hlašte se včas. Pro ty (ta děvčata), kteří (která) se strachují o svou počestnost, je dovoleno vyraziti i ve dvou.

Za organizační team Hynek (602 114 407) a Honza