2010 10 20 Ďáblická Bludička

Výsledky
Fotky
 

Ač byl 20.říjen lp. 2010 zamýšlen jako oslava Vendelínů, Marií Terezií a osteoroporózovců, oslavně nám nakonec zafidlal Antonio Vivaldi.
Ve večerních až nočních hodinách se totiž nad Ďáblickým hájem vystřídalo Čtvero ročních období.
Nejdříve se přihnal svěží jarní deštík. Poté zadul podzimí vítr z hor v intenzitě Cimrmanova divadelního spolku Lipany. Převážná část noci se pak odehrávala v režii měsíce, který při běhu hřál jak v létě.
Zimní krásu okenních skel jste nakonec mohli sledovat v hospodě Na Mělnické.
O tom, že vážná hudba a noční orientační běh patří k sobě, nás přesvědčil Petr Kožina.
Jako milovník oper Antonína Dvořáka si chtěl procvičit svůj bas (mimo jiné).
Poblíž kontroly 23 narazil na svůdnou, neoděnou, neočíslovanou bludičku. V domnění, že je to Rusalka se v roli chlípného vodníka bezhlavě vrhl do nastraženého rybníčka.
Jeho poněkud bublající árije : “Ubohá Rusalko bledá …..!” byla slyšet až k skládce komunálního odpadu v Březiněvsi, odkud  poté narychlo odjelo několik nevyprázdněných kukabusů.
Když dopěl a zavřela se nad ním milosrdná voda, rozhodl se opustit svět pohádkových bytostí a vrátil se k nám do hospody, což dosvědčil smrdutou mapou a průkazkou.
Na příští Bludičku prý nastuduje další operu: Čert a Káča. O tom jestli na zádech ponese štíhlou manželku Janu, nebo si cestou do pekel (Ďáblic) přibere težší závaží, se nezmínil.
Oblíbený rybníček pak okusili i další borci. Jejich chtíč však ovadl již, když jim voda dostoupila k pasu.
Novinkou na letošní bludičce byla mobilní kontrola M28, které se výtečně zhostil Jirka v reflexní vestě.
Některým z vás dělalo potíže jak zaměření přesné dráhy jeho dvounohého vozu, tak vyrovnat se parametrům jeho motoru. Ten dle našeho certifikovaného měření zrychloval z 0 na 10km/h za pouhé 1,85 sekundy, a to navíc do kopce !
Přesto jej ulovilo úctyhodných 29 bludičů a bludiček.
Dva nejrychlejší bludiče z trůnu loňských medajlistů nikdo nesesadil.
Titul nejrychlejšího sběrače obhájil Vojta Hora. Za ním o pouhých 13 sekund dosvištěl Ctíba Sysel, který měl loni zpoždění 20 sekund. Jak vidno, jeho pilný celoroční trénink je sakra znát. Třetí dorazil Michal Hodek.
Bednu v děvčatech si v tomto pořadí odnesla: Simona Karochová a nestárnoucí veteránky orientačního běhu Jana Kožinová a Magdička Horová.
Všech 27 kontrol sebralo v limitu úctyhodných 10 borců/kyň (mezi nimi dvě ženy).

Protokol:
74x živých bloudičů/ek
27x bludiček s kleštěmi
5x bludiček bez kleští
1x mobilní bludička v reflexní vestě
3x organizátoři (včetně mobilní)
2x ošlehané holeně
1x ztracené brýle, které se snad našly
1x rozpadlá čelovka a vypadlé baterky, které sejmula šňůra sušáku na prádlo
1x pár dost “jetých” funkčních ponožek (majiteli, ozvi se )

Poděkování patří výpočetnímu středisku střed, které řidila Baruška s Liduškou, motorové bludičce Jirkovi, Tomovi za jeho skvělé cyklomapy Prahy a Mírovi za pomoc se sběrem kontrol.

Nočníkům zdar !

Hynek